analizaphotography

i’m a foreigner

Posted in photography by analiza on 13 Maj 2011

Bardzo długo zabierałam się do pisania tej notki. Zaczynałam po kilka razy i za każdym urywałam świeżo rozpoczętą myśl w pół zdania.  (Odkąd skończyło się liceum i prace domowe z języka polskiego moja umiejętność twórczego łączenia słów powoli obumiera. Choć – znów, nie o tym chciałam napisać! )

Przyszedł maj, kwitną bzy, ptaszki ćwierkają, słońce praży w twarz wywołując powódź piegów na nosach i cała ta wiosenna aura budzi w człowieku dawno zagrzebane na dnie przemyślenia. Patrząc z perspektywy, bądź co bądź, doświadczonej już przez życie kobiety (niedługo już dwudziestodwuletniej!) myślę sobie, że disney ( tak z resztą jak i cała hollywoodzko-romantyczna gałąź filmowa) okrutnie krzywdzi swoich widzów. Bo bajki nie dzieją się w realnym życiu. Na nikogo nie czeka książę na białym koniu ani królewna, którą wystarczy obudzić pocałunkiem. Niepotrzebnie rozbudzane nadzieje sieją spustoszenie w młodych umysłach, każą gonić za ideałem, którego nikt nigdy nie spotka. Przenoszą w wymyślony przez okrutną machinę wymyślonej miłości świat, w którym nie ma miejsca na zbyt prozaiczną rzeczywistość. Przynoszą sny, które nigdy się nie doczekają się ekranizacji. Wystawiają na brutalne spotkanie z rzeczywistością.
I nie mówię wcale, że takie życie byłoby lepsze. Byłoby inne,  o ile prostsze, gdyby  nie uczono nas od dziecka tych cholernych happyendów. Powinni uczyć jak znaleźć się w świecie. Jak nie płakać przy pięknej poezji, jak nie przeżywać słów piosenki, jak nie doszukiwać się głębokiego sensu w zupełnie codziennych wydarzeniach,  jak nie gonić za marzeniami, które nie mają racji bytu, jak twardo stąpać po ziemi.

…. „życie depcze wyobraźnię”.

Chwilowa  niedyspozycja.
Trwa konserwacja systemu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: